LDF Vistu vanags (Accipiter gentilis)

Kopīgot
Iegult
 • Publicēšanas datums 23 mar 2019
 • Šī vistu vanaga ligzda atrodas priežu nogabalā Rīgas pievārtē - un ir viena no vecākajām un, iespējams, lielākajām zināmajām šī putna ligzdām. Uzbūvēta iespaidīgas, aptuveni 150-200 gadus vecas priedes augšējā daļā, tā augstumā sasniedz aptuveni pusotru metru.
  Teritorija ir zināma kopš 1993. gada, kad vistu vanagu pāris ligzdoja aptuveni 200 metru attālumā. Ligzda, ko tagad vērojam, tika uzbūvēta nākamajā vai aiznākamajā gadā, līdz ar to varam uzskatīt, ka tā ir vairāk nekā 20 gadus veca. Ap ligzdu iepriekš atrastie baložu un kaiju plūkumi liecina par to, ka ligzdas saimnieki nespecializējas tikai uz vienu medījumu objektu.
  Vanagu nekustamais īpašums šoziem ir bijis pievilcīgs arī caunai, par ko liecināja biezais mēslu slānis ligzdā, kā arī ligzdas pamatnē izkašņātais iedobums. Iespējams, ka šogad putni paņems “brīvdienas” ligzdošanā, tomēr ligzdas ilglaicība dod pamatu uzskatīt, ka tajā vēl izaugs ne viena vien jaunā vanagu paaudze.
  Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā forums.dabasdati.lv/viewtopic.php?f=29&t=3949 un Looduskalender.ee forumā angļu valodā www.looduskalender.ee/forum/viewtopic.php?f=100&t=794&start=900
  Kameras sistēmu izveidoja Arnis Zacmanis, Ģirts Strazdiņš, Jānis Rudzītis un Jānis Ķuze.
 • IzklaideIzklaide
 • LIVE

komentāri • 0